1 Ocak 2017 Pazar

31 Aralık 2016'nın Günlüğü

Ben çocukken Anne Frank'ın hatıra defteri vs tarzı savaş veya savaş sonrası dönemi anlatan kitapları okuduğumda bir ülkede savaş olduğunda sanki adı böyle konulur  gibi gelirdi. Ama bu adın konması sadece o ülkenin dışındakiler, uzaktakiler içinmiş, o ülkede savaşı yaşayanlar için değil. Bence biz de şu an savaşın içinde yaşıyoruz. Sadece şu ana kadar bize somut olarak denk gelen bir şey olmadı.


Artık gece 2'de yatıp sabah 8'de cin gibi kalkan bir Serpil değilim. Yaşlandıkça daha az uyuyacağımı düşünmüştüm. Sanırım henüz o kadar yaşlanmadığım ara bir dönemdeyim. Bu ara günde 12 saat uyusam az geliyor. Neyse cumartesi diye fazlaca uyuyup biraz dinlenmiş olarak saat 11'de kalkıyorum.  Sade bir kahvaltı yapıyorum.Bir bölüm The Flash izliyorum. 2-3 aydır izlemiyordum.


Çayı dökecekken şunları gözüme koymak gekiyor aklıma. Zaten haftaiçi hep gözlerimin arkası ağrıyor. İyi gelir.


Sonra biraz bu fındığı sıkıştırıyorum. O diyor "bırak mıncırma beni", ben diyorum "bu kadar tatlı olup mıncırılmadan bırakılınır mı?" İsmail gerçekten çok söylenen, mırıl mırıl bir kedi. Rahatsız olunca mıyığğv mıyıvvv söylenip duruyor.


Sonra Migros'a gidip biraz alışveriş yapıyorum. Aslında dışarıda hava çok soğuk olduğundan amacım biraz dışarı çıkıp o soğuğu yüzümde falan hissetmek. Migros da amaç oluyor. Herkesler alışverişte. Kasap, fırın ve kasada bir dolu sıra bekliyorum. Olsun. Ben market gezmekten ve o yavaşlıktan hoşlanıyorum.


Sonra poşetleri taşırken kollarım kopuyor. Biraz dinleniyorum. Ananas yiyip kahve içiyorum.


Sonra biraz da bu büyük oğlanı maskara ediyorum.


O sırada küçük oğlan dışarıyı seyredip heyecanlanıyor. Kar mı görüp kuş mu görüp heyecanlanıyor bilmiyorum.Dinlenmem bitince kalkıp duş alıyorum. Sonra da şunlarla yüzümü, dudaklarımı, göz çevremi güzelce nemlendiriyorum.  


Akşam yılbaşı diye oje sürüyorum.


Ojem kuruyana kadar biraz kitap okuyorum.


Sonra da yılbaşı akşamı için giyiniyorum. Yeni yıla girerken hem rahat hem güzel bulduğum bir şeyler olsun istiyorum üstümde.


Sonra annemlere gidiyorum. Kar yağıyor. Çok güzel.Annem hindi doldurmuş. Ben istemiştim. Biraz çatlayana kadar yiyip içiyoruz.Uykum geliyor. 12'yi zor edip sonra da yatmadan önce diş fırçala, yüz yıka vs rutinimi yapıp 12:30 gibi yatıyorum.

İyi seneler.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Eviniz değişmiş sanki, evlendiniz mi yoksa?

as royal as a queen dedi ki...

ah setroblog adlı yeni siteme geçtiğimden bu yorumunuzu çook geç gördüm. evet evlendim :) evim değişti.