12 Eylül 2013 Perşembe

Kullandıklarım - 3


En son watsons alışverişimden bikaç parçayı tanıtayım.


pantene aqua light serisi: saç dökülmesini önleyici şampuanların yarısından çoğunu denedikten sonra bir işe yaramadıklarını gördüm. onlara o kadar para verene kadar market şampuanı kullanırım, hem saçlarım mis gibi kokar hem de parasıyla kıyafet alır mutlu olurum saçlarım mutluluktan daha az dökülür dedim :). bunu dememden sonra lise ve üniversite yıllarımda kullandığım ve gayet de memnun kaldığım pantene'e hızlı bir geçiş yaptım.

yukarıdakiler bu serinin bitirdiğim 3. kutuları. adı aqua light olunca belki saçıma biraz hacim verir diye düşünerek aldım. ama saçlarınız çok yağlı değilse kullanmanızı tavsiye etmem. zira benim saçlarım pek yağlı değil ve kendisi saçımı çok kuruttuğundan bu yolla biraz hacim kazandırsa da şimdi saçlarımın uçlarını nemlendirmek için ek ürün kullanmam gerekiyor.

dolayısıyla yağlı saçları olanlara tavsiye ederim. saç kreminden daha memnunum, gayet güzel açılıyor saçlar bunu sürünce.
nivea duşta vücut kremi: bu ürünün reklamını görür görmez çok seveceğimi tahmin etmiştim, öyle de oldu. duştan sonra hiç nemlendiriciyle uğraşmak gerekmiyor, duşta bunu sürüyorum durulanıyorum, cildi yağlı yapış da bırakmıyor, güzel de kokuyor. çok tavsiye ederim.


nivea moisturising after sun spray: güneşlenme sonrası rahatlatıcı olan bu krem 1 haftalık tatilde tabi ki bitmediğinden ben sonrasında da banyo sonrası nemlendirici olarak kullanıyordum. taa ki yukarıdaki nivea ile tanışana kadar. ama bu ürün de nemlendirici kullananlara tavsiye edebileceğin türden. yağlı bir his bırakmıyor ve güzel nemlendiriyor. tek sorunu erkek parfümü/traş losyonu gibi kokması.
l'oreal elseve yıpranma karşıtı bakım serumu: yukarıda bahsettiğim üzere kuruyan saç uçlarım için bu bakım serumunu aldım. kokusuna da tav olmuş olabilirim. bayağı büyük bir kutu. çok güzel kokuyor. haftada bir uyguluyorum. saç uçlarımı gayet güzel nemlendiriyori zaten sadece uçlara sürmek gerekiyor. taranmasını da kolaylaştırıyor. ayrıca son kullandığım ve hiç memnun kalmadığım, saçlarımı neredeyse suyla akıtan watsons biralı bakım maskesi gibi saçlarımı da dökmedi. evde uygun fiyatlı bir saç bakımı için çok makul.
neutrogena blackhead eliminating daily scrub: siyah nokta temizleyici kremlere uzun süre şüpheyle yaklaştıktan sonra yüüzmdeki siyah noktaları güneşte net gördüğün bir gün denemeye karar verdim. beklediğim negatiflikler yüzümü çok kurutacak ve gerecek olmasıydı. ama bu negatifliklerle karşılaşmadım. zira tanecikleri minik minik ve jel kısmı da dove misali yumuşacık ve kremli gibi. kullanınca yüüz tertemiz ve arınmış hissettiriyor. jel kısmının bahsettiğim yapısından dolayı yüzü germiyor, kurutmuyor.yves rocher gommage gourmand: bu da yukarıdaki siyah nokta temizleyiciyi almadan önceleri hep aldığım ve haftada 2 sefa banyo yaparken kullandığım bir üründü. muhteşem bir kayısı kokusu var bunun. içindeki tanecikler de kayısı çekirdeğinin ezilmesiyle elde edilmiş. buu da seviyorum ancak bu biraz daha kurutucui her gün kullanılacak cinsten bir ürün değil.


dove duş jelleri: marketlerde satılan duş jelleri arasında dove ve palmolive'i severim. bu defa farklı kokulu iki tane dove aldım değiştire değiştire kullanmak için. yeşil olanı daha çok sevdim, fresh bi kokusu var tipinden de anlaşılacağı gibi. diğeri daha kremsi ama o da hoş.

nispeten uzun bir malzeme post'u oldu. umarım beğenirsiniz ve varsa sorularınıza yanıt olur :)

herkese sevgiler.

Hiç yorum yok: