29 Aralık 2014 Pazartesi

Bazı Makyaj Malzemeleri


2014'te kullandığım bazı makyaj malzemeleri ve yorumlarım tam da şöyle:

Benefit Fake Up Concealer: Hobilerim arasında yabancı makyaj malzemesi satıcılarıyla muhabbet etmeye çalışmak var. Yine kısıtlı makyaj vocabularysi bilgimle satıcının sınırsız sohbetine cevap vermeye çalıştığım bir gün kız o kadar anlattı bari ayıp olması diye bu concealerı aldım. (Olay Barselona'da geçiyor idi.)

Ay aman almaz olaydım. Ben böyle cıvık, böyle yağlımsı, böyle kıvamsız concealer görmedim. Gördüğünüz üzere ortası renk verecek, kenarları da nemlendirecek bir sistem kurmuş Benefit. Ama ne zaman sürsem gözümün etrafı yağlı yağlı oldu. Çünkü o kenardaki beyaz şey bildiğiniz yağ. Panda gözü sevmesem de bu kapatıcının aydınlatmasını da yeterli bulmadım. Fiyatı da 100 tl civarı. Hiç tavsiye etmem.

Bunun yerine Yves Saint Laurent'in Touche Eclat'sı ve sonradan bunu taklit yoluyla çıkarılan bir dolu ürün var. Artık kapatıcı değil de aydınlatıcı tercih ediyorum zaten göz çevresi için. Bunu bitirmek üzereyim, bitince Clinique'in yeni çıkan aydınlatıcılarını deneyeceğim.


Clinique Chubby Stick Far: Clinique bu chubby stick serisiyle turnayı gözünden vurdu. Hem dudak hem göz ürünleri çok başarılı. Bu far da kalın bir kalem şeklinde veya yayarak gri far şeklinde kullanılabiliyor. Farlarda karşılaşılan toz toz aşağı dökülme veya göz kapağında çizgilenme gibi kötü huyları hiç yok. Kolay kolay bitmez ama bitse de tereddütsüz yine alırım.


Clinique Chubby Stick Rujlar: Daha önce de yazmıştım, yukarıda farı için de yazdım. Ruj gibi ruj. Hem nemlendirmesi, dudağın pütür pütür olmasına engel olması hem de renkleri muhteşem.


Dior Kaş Kalemi -Brown: "Evden çıkarkan ne sürmezseniz ölürsünüz" tarzı garip soruları bana sorsalar vereceğim cevap. İnce madam kaşı sevmiyorsanız, kaşlarınız normal yurdum insanı kahverengiliğindeyse, kırk saat sür sür uğraşmaya üşeniyorsanız bu kalemden siz de memnun kalırsınız. Deniz görmeden de yaşayamıyorsanız karşılaştık karşılaşıcaz.

Ne kalemler denedim, kahverengi kaşta turuncu durdular. Bu hiç öyle değil. Tamam çok aşırı doğal diyemem. Çünkü kaşlarımız antrasit bu ise kahverengi. Ama sırıtmıyor. Ayrıca yumuşacık kolayca sürülüyor, akmıyor.

 
Clinique Moisture Surge Intense: Bu nemlendiricinin intense olmayanından iki kutu bitirdim. Her haline kefilim. Fakat son bitenden sonra bu kampanyadaydı, aman ne fark eder ha intense ha değil diyip bunu aldım. Kullanamıyorum. Çünkü çok yoğun, çok yağlı. Kuruluktan kırgıbayırlar oluşturan bir cildiniz yoksa tavsiye etmem. Dediğim gibi intense olamayanı tavsiye ederim. O bayağı kadife gibi yapan nemlendiricilerden. Bunu da biraz daha vicdan rahatlatıcı olarak çekmecede bekletip atarım.
 Bobbi Brown Tinted Moisturizer: Sorsanız fondöten, cc krem, bb krem arasındaki farkı net anlatamam. Şimdiye kadar bu cilt makyajı ürünlerinden birinden tam bir kutu bitirmişliğin de yoktur. Ama bobbi brown'ın bu renkli nemlendiricisinin hikmetine inanıyorum.

Sürmesi çok kolay çünkü kıvamı süper, ne cıvık ne koyu. Böyle elle iki dakikada homojen şekilde sürülüyor. Cilt tonu eşitlemesi mükemmel. Hafif kusur kapatması mükemmel. Tedavi gerektirecek derecedeki cilt kusurlarını kapatmaz, o kadar yoğun değil. Ama zaten onları tedavi etmek gerekir ve bunları kapatmayacak kadar hafif olduğundan sabah sürünce akşama kadar insanı rahatsız etmiyor. Öbür türlüsünü (yani kapatıcı fondötenler vs.yi) 3 saat sonra yıkayasım geliyor, yüzümden yağ akar gibi oluyor. Bu renkli nemlendirici ise sürdükten sonra hiç orda mı değil mi hissettiyormiyor. Çok çok memnunum. bu yüzdendir ki ikincisini aldım. Formülünü değiştirmezlerse başka da bu tip ürün denemem bile artık.

Hiç yorum yok: