17 Kasım 2015 Salı

Kullandıklarım - 5Kız blogu burası, oturmaya mı geldik, bitirdiğim ya da yarıdan fazla kullanıp söz söyleyebileceğim ürünleri yazayım dedim.Saçla alakalı olanlardan başlayalım.

Syoss Hacim Şampuanı: Denediğim onyüzmilyon hacim şampuanlarına Syoss'u ekledim. Çok beğendim, koca şişeyi hiç değiştirsem mi tereddütü yaşamadan bitirdim. Pamuk gibi, uçuş uçuş yapıyor saçları, kesinlikle kafaya yapıştırmıyor. Yeniden alacağım.

Elseve Color Vive Saç Kremi: Market ürünlerinden Elseve'in saç kremleri olsun, saç uçlarını nemlendirmek için maskeleri olsun bu tarz ürünlerini çok beğeniyorum. Bu da güzeldi, saç uçlarım hafif açık olduğundan bundan almıştım. Ancak sonra aşağıda yazacağım diğerini aldım, onu daha çok beğendim.

Elseve 6 Mucizevi Yağ Saç Kremi: Bunu yukarıdakinden daha çok sevdim çünkü daha yoğun yağlı yapısı, daha iyi nemlendiriyor, benim saç uçlarım çok kurudur. Bir de kokusu daha bayık (iyi manada) ve tatlı, daha kışsal.

Elseve Mucizevi Bakım Yağı: Duştan sonra saç uçlarıma böyle yağlı bişey sürmeyince çalımsı oluyolar, bir de maşa falan kullanınca iyice kuruyorlar. Daha önce downunder naturals'ınkini kullanmıştım, bu defa bunu aldım. Gayet güzel, kokusu da yukarıda bahsettiğim saç kreminin tatlılığı ve bayıklığında. Bitince bunu da kesin yine alırım.


Bunlar da cilt bakımcılarımız.

Avene Cleanence Gel: Bu böyle ergen ciltler için yıkama jeli. Yazın yüzümü isilikler sivilceler bastı da ondan almıştım. Güzeldi, temizledi, germedi, yakmadı. Bi zararını görmedim. Ama bir faydasını da görmedim. Zaten hep diyorum yüz yıkama jeli 3 dk kalıyor, germedikçe, yakmadıkça ve temizlik hissi verdikçe benim için OK. Bunu da sevdim ama marketlerde satılan Garnier'nini, Neutrogena'nın falan temizleyicisinden pek de bi farkı yok.

Bio-Der Acne Clean Clarifying Cleansing Gel:  Bunu da yukarıda yazdığım sorunum kapsamında doktor yazdı. Aman bulana kadar canım çıktı, hiç bi yerde satılmıyor, bir eczaneye getirttim binbir emekle. Avene'in yapısı daha güzeldi, bu böyle bi tatsız tuzsuz bişeydi. Sevmedim. Fiyatı da Avene'den geri kalmıyordu. Bitirdim arada kullana kullana. Bir daha da almam, zaten bulunmuyor :)

Clinique Moisture Surge: Bunu daha önce de yazmıştım, en sevdiğim yüz nemlendiricisi. Su gibi, hiç ağır değil, yağlı değil. Kadife gibi oluyor kuruduğunda. Bu aldığım 6. kutu falandır. Yine de alırım.

Garnier Nem Dengesi Nemlendirici: Watsonsta bi vesileyle indirimdeydi, aldım. Fiyatına ve drugstore markası olmasına rağmen oldukça iyi bir ürün. Yapısı çok güzel, bu da yağlandırmıyor güzel nemlendiriyor. Utanmasan Clinique'in Moisture Surge'üne benziyor bile derim.Bunlar da vücut şeyleri. Le Petit Marseillais'i dünyanın geri kalanı gibi ben de çok sevdim. Otobüs durakları, metrolar her ama her yerdek bilboardlara gelmeden önce ne yapıyormuşuz bilmiyorum. Özellikle bu iki tatlı kokusunu çok seviyorum. Bunlar tatlı olduğundan yazın baydığında kullanırım diye bir de Watsons'ın greyfurtlu scrubını almıştım. Taneleri varla yok arası ve yumuşak olduğundan scrub olarak etkisiz ama duş jeli olarak ferah ve güzel.Son olarak şu ikisini de yaziyim dedim. Watsons'ın şu asetonu çok iyi, kırmızı ojeyi bile güzelce çıkarıyor ama tırnağı da zımparalanmış gibi yapmıyor.

Bobbi Brown'ın şu dudak kremini geçen sene kışın dudaklarım çok kuruyup çatladığında almıştım. Hızlı tedavi eden, güzel kokan, yoğun bir krem. Tek sorunu ambalajı, ya elle ya da çubukla falan sürmek gerekiyor, stick şeklinde yapsan ya şunu Bobbi.

Sevgiler.

1 yorum:

Şeydanın Günlüğü dedi ki...

Merhaba blogunuzu takipteyim bloguma beklerim