14 Kasım 2014 Cuma

Barcelona 5. Gün


Övünmek gibi olmasın ben 4 günde Barcelona'da gidilmesi gereken neresi varsa 3 aşağı 5 yukarı gezdiğim için cumartesi amaçsız dolaşma vakti kaldı. 

Tabii her yere gittim derken fark etmiş olabileceğiniz üzere hiç müze fotoğrafı yok. Ancak gezmek için 4-5 günüm olan ve ilk kez gittiğim bir şehirde gidip müzede Picasso'nun erken dönem fotoğraflarına bakmaktansa sokaklarda gezmek daha cazip geldi. Tabii mesela 1-2 haftam daha olsa oralada da giderdim yüksek ihtimal. 

Bu son gün diğer günlerden farklı olarak az anlatımlı bol fotoğraflı.


Bu da yine Fransızlardan görüp yaptıkları Arc de Triomph. Öyle amaçsız gezip kahvaltı yapacak yer ararken karşımıza geldi.

Bir de Barcelona'da 1 Kasım resmi tatilmiş ve her yer kapalıydı. Giyim kuşam mağazalarının tamamı kapalıydı da yiyecek yer açısından çok sıkıntı çekmedik. %85-90 açıktı.


Gezerken gezerken karşımıza çıkan bir kilise.Ne güzel sokak.
Binalarını, sokaklarını çok sevdim.Casa Terrades. Sokakta gezerken ihtişamına kapıldığımız, sonradan ismine baktığımız meğer ünlü evlerden biri.

Ruhuma dokundu binalar yeminlen.
E yorulduk, acıktık. Bu Txapela denilen tapasçı zincirini de şiddetle öneririm. 100 çeşit tapas var, önünüze servis peçetesi olarak koydukları kağıttan seçiyorsunuz. Denediklerimizin hepsi de muhteşem lezzetliydi.

Tabi vejateryan veya domuz yemezseniz biraz sıkıntılı olabilir süreç. Pis boğaz olmak şart zevk almak için :)
Akşam da bi daha sahile inelim, vedalaşalım dedik.Böylece Barcelona gezimizin sonuna geldik. Fırk :'(.

Hasta la vista Barcelona!

Biraz uzunca bir seri oldu. Ben yazarken zevk aldım. Umarım okuması da zevkli olmuştur.

Sevgiler.

1 yorum:

Jardzy dedi ki...

Oo çok hoş.
20sinde oradayız!